Akcesoria

Musisz codziennie ładować baterie w Twoim telefonie? A może podczas rozmowy telefon się wyłącza? Przyczyna – wadliwa bateria, wymień ją na nową!

Nie podoba ci się wygląd twojej słuchawki, a może chcesz podkreślić wyjątkowość Twojego telefonu. Nic prostszego, zmień ETUI, lub obudowę.

Chcesz uchronić swój telefon przed zarysowaniem lub  innymi czynnikami zewnętrznymi. A może znudziło Ci się sięganie po telefon do kieszeni. Możesz kupić pokrowiec lub kaburę idealnie dopasowane do Twojego telefonu i Twoich potrzeb.

Zrobiłeś serię zdjęć i chcesz zrzucić je na komputer, a może musisz zarchiwizować dane z telefonu lub odzyskać pliki? Zapraszamy, pomożemy ci w tym!

Prowadząc samochód ktoś dzwoni do Ciebie. Sięgasz po telefon czy może już kupiłeś zestaw Hends Free – tradycyjny lub bluetooth?

Baterie

ERSA Opole

Na rynku aktualnie są dostępne cztery rodzaje baterii:

  • Niklowo-kadmowe – są dużych rozmiarów, mają niewielką pojemność i krótką
    żywotność,
  • Cynkowo-powietrzne – są ciężkie i niezbyt żywotne
  • Niklowo-wodorkowe – lepsze od pozostałych, ale nie tak dobre jak litowo-jonowe
  • Litowo-jonowe – obecnie najczęściej spotykane.

Jednostką pojemności jest 1 mAh. Oczywiście czym więcej mAh ma Twoja bateria tym rzadziej będziesz ładował telefon.

W ogniwach niklowo wodorkowych występuje tzw. efekt pamięci. Skraca on żywotność baterii, dlatego też by ograniczyć to zjawisko należy rozładować do końca baterię przed każdym kolejnym ładowaniem. Wyłącza Ci się telefon podczas rozmowy, a masz baterię niklową dłużej niż pół roku?

Na 90% to objaw efektu pamięciowego. W bateriach litowo-jonowych i polimerowych to negatywne zjawisko nie występuje. Można je tak zwanie doładowywać. Niestety nie zawsze można zastąpić baterie ni-hm nowszym typem baterii. Powód: nie wszystkie telefony współpracują poprawnie z tymi ogniwami. Nie bez wpływu jest też rodzaj używanej ładowarki.

Doradzimy jakie ogniwa można stosować w Twoim telefonie i jak je należy ładować. Posiadamy w sprzedaży baterie oryginalne i bardzo dobre zamienniki. Nasze wieloletnie doświadczenie pomoże w dobraniu najlepszej dostępnej baterii do Państwa urządzenia. Na wszystkie baterie udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Wskazówka, każdą nowo zakupioną baterię należy poprawnie sformatować. Proces formatowania polega na trzykrotnym ładowaniu pustej baterii przez 12 godzin. Najlepiej jest wyłączyć telefon podczas ładowania. Oczywiście w okresach pomiędzy tymi ładowaniami nie należy doładowywać baterii.

Obudowy i pokrowce

ERSA Opole

Telefon to elektronika, solidna ilość plastiku i metalu. Ale to ten plastik decyduje głównie o tym, czy słuchawka się nam podoba czy też nie.

Obudowy telefonu można podzielić na trzy części: panel przedni (dzisiaj to szybka), korpus i panel tylni. Korpus to inaczej mówiąc szkielet telefonu. Na nim jest osadzona płyta główna i reszta elementów elektronicznych.

Posiadamy w sprzedaży obudowy, pokrowce oryginalne, oraz całą gamę obudów zastępczych, w różnych kolorystykach jak również w stylistyce typowej dla danego modelu telefonu.

ERSA Opole

Kable do ładowania i transmisji danych

ERSA Opole

Kupisz u nas oryginalny kabel, jak i dobry zamiennik. Cena zawsze uzależniona od jakości produktu.

Ładowarki

ERSA Opole

Rozróżniamy trzy rodzaje ładowarek. Transformatorowe, impulsowe i bezprzewodowe.

Te pierwsze ładują dłużej baterię, nagrzewają się i są cięższe niż impulsowe. Jednakże bateria naładowana ładowarka transformatorową potrafi czasem trzymać napięcie nawet o 10% dłużej niż naładowana ładowarką impulsową. Oczywiście impulsówki ładują znacznie szybciej baterie. Nie do wszystkich typów telefonów i baterii pasuje każda ładowarka.

A co zrobić gdy często podróżujesz samochodem i musisz podładować swoją komórkę? Wystarczy kupić ładowarkę samochodową! Rada, wysiadając z samochodu nie zostawiaj włączonej ładowarki. Używając ładowarki samochodowej, przeładuj raz w tygodniu telefon tradycyjną ładowarką!

ERSA Opole